středa 8. dubna 2009

Počasí ničí pracovní morálku!

Venku je tak krásně, že se mi naprosto nedaří sepisovat věci, který bych chtěl. Visí mi tu nějaké degustace (obzvláště ochutnávka Chenin Blanc by stála za pár řádků) i zajímavé lahve, ale na papír to prostě nejde. To je tím teplem venku, zimu nahradilo rovnou léto a to já funguju strašně špatně :o) A navíc jsem rozečetl jednu neuvěřitelně zajímavou knížku, takže případný nepracovní volný čas investuji i do té (Marisha Pessl, Vybrané okruhy z mechaniky pohrom). A sedět doma je nesmysl, lepší je být venku! Lidé to vědí, návštěvnost internetu rapidně klesá :o) A pít v tomhle počasí třeba hutné červené víno, kterých mám plnou chladničku? Čekám na zásilku lehčích bílých a červených, s hrůzou jsem zjistil, že taková ta vína „na pití“ jsem doma skoro zlikvidoval a pro tohle počasí nemám dost zásob. Nejlepší je něco jako Dr. L či různé kabinety a dobře udělané jakostky poctivých vinařů. Nebo vychlazené pivo. Co pijete vy?


Na fotce výše je jedna specialitka z pivovaru v Nové Pace. Moc dobré pivo, hutné, sladové a karamelově hořkosladké. Znáte ta novopacká? Některá jsou fajn, klasický výčepní „Brouček“ si ovace nezaslouží, ale mají i lepší věcí. Strašně zajímavé na nich je, a asi je to zdrojem vody, že občas mají až takovou železitou linku v chuti. Každý, kdo tam někdy bloudil po dešti, si vzpomene na boty zablácené od úplně rudé hlíny a barvu potoků. Když se vracím do rodného kraje, rád si nějaký ten půllitr piva z Nové Paky dám. Až tam někdy budete, a že ten kraj za návštěvu stojí, určitě je taky prozkoumejte :o)

Taky už mám upletenou pomlázku. Proutí zareagovalo na letní počasí a pro tento účel už nebylo v ideální, ale což, účelu to stejně poslouží…

Na internetu se objevilo video k singlu z nového alba mé asi nejoblíbenější zpěvačky, Tori Amos. Pokud máte chuť, můžete zavítat do Anglie. A nebo si poslechnout něco od mé další oblíbenkyně, Rachael Sage. Třeba se vám ze skladby Vertigo zatočí hlava. Vůbec nechápu, proč tuhle ženskou skoro nikdo nezná…Pěkný jarně-letní den přeji! Šup, šup, pryč od počítače. Aha, vy taky sedíte v kanceláři? :o)

Komentáře používají Disqus