čtvrtek 4. dubna 2013

8mm Malaga & bubliny z Anglie

8mmO prodlouženém velikonočním víkendu jsem u prarodičů hledal jednu starou fotku co nutně potřeboval. Ukázalo se, že si to nejspíš pamatuji špatně a záběr nejspíš bude na filmu. A tak děda vytáhl promítačku na 8mm filmy. Čichová paměť je neuvěřitelná věc. Když se ten stroj rozjel a vzduch naplnil specifickou vůní prachu v teplém horkém vzduchu a oleje, okamžitě se mi vybavilo hned několik momentů z dětství, vlastně poprvé od té doby co k nim došlo. Dědovi, k vínu opravdu nemá žádná vztah a většinou kupuje opravdu šílené věci v místním COOPu, jsem dával ochutnat Pedro Ximénez o kterém psal nedávno. Přivoněl, ochutnal a prohlásil, že něco takového se za jeho mládí prodávalo v lékárnách jako lék, prý se to jmenovalo Malaga. Přesný, totožný styl výroby i odrůda a vlastně jen pár desítek kilometrů od Jerezu. Něco, na co si určitě nevzpomněl desítky let. Je neuvěřitelný, jak lidská paměť funguje a co dokáže jedno přivonění…

nyetimber_classic_cuvee_2005Vyrážím teď na chvilku do Champagne na pracovní cestu, ale… přiznejme si to, půjde zároveň tak trochu o dovolenou :-) Abych byl připraven, ještě jsem v posledních dnech zvýšil konzumaci šumivých vín, v pondělí jsme si udělali i takovou komorní degustaci s pár vzorky. Hlavně crémant a Champagne, ale i něco z Itálie se objevilo, zkusím sepsat až bude víc času. Co mne ale znovu nadchlo byla láhev Nyetimber Classic Cuvée 2005 ze západního Sussexu, šumivky od jednoho z tamních nejlepších producentů. Připraveno naprosto klasicky šampaňskou metodou ze stejných odrůd, tj. Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, v lahvi na kalech přes tři roky.

degu_bublin

Tmavší nazlátlá barva, výrazné perlení. Naslepo bych téměř jistě tipoval Champagne, ale dobré anglické bubliny k němu mají ostatně projevem nejblíže z toho, co jsem měl možnost pít (a Nyetimber opakovaně ve slepých degustacích porazil i tamní prestižní značky). Zde již v trochu naleželejší a složitější podobě, výrazněji opečený toast s medem, pečené jablko, citrusovost, oříškovo-kořenitý perník. Na úvod šťavnatě důrazné, na bubliny spíše trochu plnější v chuti, výtečné kyseliny a struktura, příjemná linka chladnější „křídovosti“ ale méně výrazná než bývá v chladnějších letech, delší, skvěle pitelné, osvěžující. Suché, s precizní dávkou dozáže a vyvážené. I pro milovníky Champagne alternativa nejen k jejich základním věcem, ale i mnoha vínům vyšší třídy. Cena okolo třiceti liber, a že Anglická vína jsou obecně dost drahá, naprosto odpovídá. Mimochodem Nyetimber kompletně opustil ročník 2012, kvalita hroznů byla tak špatná, že si nechtěl kazit jméno.

Komentáře používají Disqus
 
Related Posts with Thumbnails