úterý 11. ledna 2011

Zweigelt a další pochoutky od Holzapfelů

holzapfel_zweigelt_zehenthofNávštěvu vinařství Holzapfel (web), sídlícího v nádherné barokní stavbě v obci Joching (v podstatě konec Weißenkirchen pokud jedete směrem na Spitz), jsme si absolvovali úplně náhodou. Byli jsme u někoho jiného ve stejné ulici, propadli hladu a jejich restaurace vypadala moc pěkně. Jídlo bylo skvělé (taková ta hutná klasika v perfektním podání), servis báječný a samozřejmě jsme k jídlu popili něco jejich vín. A i ta nás hodně zaujala. S plnými žaludky jsme tedy zaskočili do prodejny / prezentačních prostor s plánem zakoupit láhev a jít. Z krátké zastávky se stala docela dlouhá prochutnávka současného sortimentu, příjemné povídání s vinařem i malý exkurz do něčeho z archivu. Moc lahví jsem tenkrát nezakoupil, vína nebyla nejlevnější a v zavazadlech už nezbývalo moc prostoru, ale pár vzorků si přeci jen odvezl. A první z nich konečně otevřel. Víno nadchlo více, než bych čekal. A to bylo prosím červené, což ve Wachau obvykle nebývá nic zásadního.

holzapfel_budovaVinařství sídlí ve velké 700 let staré a původně církevní stavbě, která ale již v té době sloužila pro lisování hroznů z okolních vinic (dnes je tam, krom vinařství a restaurace, i hotel). Momentálně obhospodařují zhruba 14 hektarů vinic a to včetně špičkové polohy Achleiten, Vorderseiber či vinic Weitenberg, Klaus nebo Kollmitz. Krom vinic pěstují i nakupují ovoce a připravují naprosto úžasné pálenky, jedny z nejlepších, co jsem z Rakouska chutnal (ale bohužel o kvalitách ví a klidně se účtují i přes 50€ za půl litru). Bílá vína povětšinou fermentují v nerezu za kontrolované teploty a tam si také poleží na kvasničních kalech často až do dubna po sklizni, některá (a všechna červená) nechává dozrát ve větších dřevěných sudech či přímo barikují. U ryzlinků chtějí dělat vína spíše prachově suchá a nevyhovuje jim botrytida.

holzapfel_jidlo
Vína rozdělují do třech řad. Vše začíná lehkými, nenáročnými kousky na „jen tak pití“. Mezi ně spadá třeba Grüner Veltliner v kategorii Steinfeder, mladá bílá směska Puerilis (ponechávaná s trochou CO2) či Pink!, rosé ze Zweigeltrebe. Ve „střední třídě“ určitě budou Grüner Veltliner či Riesling kategorie Federspiel z vinic jako Achleiten, ale také Zweigelt Zehenthof. A nakonec je tu top řada, často na sudech či určená k delšímu zrání, ve které najdete Riesling z vinice Vorderseiber či Grüner Veltliner z vinice Achleiten v kategorii Smaragd a také speciální vína označená Hippolyt (od St. Pölten, Svatý Hypolit) a v pro tuto oblast netradičních burgundských lahvích, výrazně barikovaný Weißburgunder a Zweigeltrebe. Vinařství používá už pár let v podstatě jen šroubový uzávěr (od roku 2004 do kategorie Federspiel, od 2006 i pro Smaragd) a to i na nejdražší vína.

holzapfel
Doma jsem teď otevíral Holzapfel Zweigelt Zehenthof 2007, tedy jejich „střední třídu“, ovšem i tohle víno zrálo přes rok na malých dubových sudech. Zelená bordó láhev, šroubový uzávěr, elegantní viněta. Temněji granátová barva. Výrazná vůně, čistá, příjemná, lákající k napití. Ovocitá, především do třešní a trochu třešně kvasící a v čokoládě. Znát dřevo, ale spíše jako dobře zakomponovaný doplněk. Čistá, svěží, středně plná chuť. Parádní kyseliny, ovocitost (tmavé třešně, opět lehce v čokoládě), výborná struktura těla, dobrá délka. Bezvadně udělané víno pro mne na dokonalém pomezí snadné pitelnosti, láká k jednomu doušku za druhým, ale zároveň nabízející mnoho ke zkoumání, je zajímavé, vrstevnaté. Hodně, hodně dobré. A v téhle cenové kategorii, za láhev jsem dal pod 8€ (tj. asi dvě stovky), asi nejlepší Zweigelt za dlouhou dobu.

Ve zkratce o vínech ochutnaných loni v květnu

Pink! 2009 – čisté, jahodově ovocité, řízné, lehčí, skvěle pitelné jednoduché „fresh“ víno.

Grüner Veltliner 2008 Federspiel (Achleiten) – svěží, delší, minerální, bohaté, vyvážené. Potěšilo a jídlo bezvadně doplnilo.

Grüner Veltliner 2007 Federspiel (Achleiten) – perfektně udělané, suché, čisté, svěží, ovocité, vyvážené, velmi výrazná mineralita, delší.

Grüner Veltliner 2009 Smaragd (Achleiten) – mladé, aromatické, bylinky, mineralita, dobře postavené, líbivější, dlouhé.

Riesling 2009 Federspiel (Zehenthof) – mladičké s kvasnicovými tóny, čisté, ovocité, minerální, delší, vyvážené, velmi povedené.

Riesling 2009 Smaragd (Vorderseiber) – mladé, aromaticky trochu netypické, od květin po exotičtější ovocitost někam k mandarinkovému kompotu. Čisté, krásně vyvážené, dlouhé, minerální, kyseliny, struktura těla, délka. Hodně slušné.

Riesling 2007 Smaragd (Vorderseiber) – mladé, ovocité, broskev a mandarinka, vrstevnaté. Čisté, dlouhé, minerální. Hodně dobré.

Riesling 2006 Smaragd (Vorderseiber) – stále mladistvé a svěží v aromatice, ale ta (na ryzlinky) trochu funky ovocitost mladších bratříčků ustupuje, trocha medu, náznak barev & laků. Středně plné, skvěle postavené, čisté, živé, bohaté, minerální, kořenité, dlouhé, komplexní. Skvělé.

Riesling 2003 Smaragd (Vorderseiber) – výrazně nazrálé, kořenité, med, komplikovanější. Bohatý, plnější ryzlink. Kyselina, čistota, délka, hutnější. Doznívá lehce karamelově nasládle.

Zweigelt Hippolyt 2006 – výrazné, elegantní, ovocité komplexní červené. Vyvážené, dlouhé, skvěle postavené. Wachau?!?

Weißburgunder Hippolyt 2006 – moderní, bohatý, ovocný koncentrovaný barik (30 měsíců na sudech, ze 70% nových). Taková trošku obluda, ale má to i hodně kyselin a skvělou strukturu těla, potenciál k dalšímu vývoji na lahvi.

holzapfel_misto
Weingut Holzapfel nepatří mezi taková ty nejznámější jména Wachau, jejich vína však kvalitou za pozornost rozhodně stojí a nenarazil jsem na jediné, co by mi přišlo nezvládnuté. Byť už to taky ale není žádná láce, základky stojí okolo 7€ (a třeba za pink je to moc), top vína i 20€. Sem tam ta vína působila lehce „přehnaná“ v aromatice, ale tělo bylo většinou tak pěkně postavené, že určitě vždy šlo o kvalitní hrozny. K dispozici tahle vína bývala, byť nevím za kolik, ve Wines Home. Vinař byl děsně pyšný na to, v jak nádherné vinotéce je v Praze má :-) Wines Home ale už nefunguje, na stejném místě nějaká jejich vína najdete v restauraci / baru Bílkova 13. Ještě jsem tam nebyl, ale vypadá to celkem lákavě. Sám spíš zkusím udělat si další výlet do Wachau, je tam nádherně.

Komentáře používají Disqus
 
Related Posts with Thumbnails