pondělí 26. března 2018

Terroir sklepa a speciální výběr špičkového vína

Equipo-Navazos-La-Bota-de-Fino-68-„Macharnudo-Alto“Každý sud, byť do něj na začátku přišlo stejné víno, je trochu jiný. Rozdíly mohou být praktický neznatelné i obrovské. Roli hraje leccos, v neposlední řadě i třeba taková hloupost, že některý soudek má strategičtější umístění pro pravidelné chutnání a tak je z něj odsáváno častěji :-) V případě sherry a obrovských budov, ve kterých zrají tisíce sudů v několika různých patrech, může být efekt konkrétního umístění zásadní, obzvláště pokud je řeč o biologicky (pod flórem) vyzrávaných stylech fino a manzanilla. Lze mluvit o „terroiru bodegy“, kdy vývoj jednotlivých sudů ovlivňuje výraznější proudění mořského vzduchu nebo naopak jeho nepřítomnost, vlhkost u země hodně výrazná v určitých konkrétních částech budovy a nepřítomná jinde, méně stabilní teplota v určitém rohu, výška volného prostoru nad sudy… :-) Tohle všechno samozřejmě hrálo o hodně větší roli v minulosti, dnes lze moderními technologiemi ohlídat a upravit leccos.

Projekt Equipo Navazos (web) využívá terroiru bodegy a specifického vývoje určitých sudů naplno. Skupinka sherry nadšenců a profesionálů se rozhodla vyhledávat různé výjimečné představitele sherry v bodegách špičkových producentů a lahvovat je pod svým jménem, vznikla číslovaná řada „La Bota de…“ se sadou fantastických vín v dost limitovaných množstvích (nyní už trochu větších, dnes hodnocené víno je šarže 6500 lahví). Nebáli a stále se nebojí za ně chtít dost peněz a slaví velký úspěch. La Bota de Fino 68 „Macharnudo Alto“ jako už poněkolikáté (konkrétně v případech vín č. 54, 34, 27, 18, 15, 7 a 2) pochází z nejstarší části původní solery, ve které u Valdespino vzniká mé milované a výjimečné Fino Inocente. Jde o lahvování z června 2016 jen s minimálními úpravami, s průměrným věkem vína mezi 10 a 11 lety, výběr ze 69 sudů jak finálního stupně (solera) tak dvou předchozích (první a druhá criadera). Kombinují tak verzi vína s již prakticky mrtvým flórem a autolýzou kvasinek na dně s projevem „čerstvějším“, kdy má flór ještě dost sil.

Víno má tmavší barvu zašlého zlata. Intenzivní vůně, už poměrně hodně směrem „Fino Amontillado“ s projevující se oxidací, pikantnější, s jasnou acetaldehydovou linkou flóru, starý vagón a vlhké dřevo, pražené ovesné vločky s mandlemi, s vyšší teplotou zralejší teplejší dojem. Suché a výrazné v chuti, na fino až překvapivě hodně kyselin, strukturované, sušené ovoce, slanost, dotyk jablka, s delším dozníváním s tóny pražených oříšků a pikantností. Hodně dobrý charakterní kousek, který si v následujících dnech vypiju s chutí. Jen teda dobrovolně přiznávám, že „běžné“ Fino Inocente mne snad baví ještě víc a stojí méně než polovinu :-) Pro nadšence do sherry, kteří nechtějí shánět Equipo Navazos, tak v lehce podobném duchu (byť znatelně méně komplexní) jako toto víno jede Amontillado Viña AB od González Byass, ve světě široce dostupné už od méně než deseti éček.

Komentáře používají Disqus
 
Related Posts with Thumbnails