pátek 7. října 2011

Italské Nebbiolo a jihoafrická směska tak trochu s českými kořeny

parusso_nebbiolo_2009Dneska se mrkneme na dvě vína, která jsme otevřeli v rámci domácí ochutnávky „každý přineste něco zajímavého“ (kterou pokračoval okus několika Beaujolais, ale o tom příště). Nejdříve zaskočíme do Piemontu, konkrétně Langhe a k Nebbiolo 2009 vinařství Parusso. Tohle vinařství je slušná moderna – studená macerace, rotofermentery a kvašení za nízkých teplot, francouzské sudy (Allier) a především speciální systém pro „dozrávání třapin“. V podstatě jde o to, že sebrané hrozny (typicky hodně vyzrálé) jsou dalších deset dní uloženy v proudem vzduchu chlazeném prostoru „na odpočinek“. Doba je příliš krátká na nějaký větší odpar a koncentraci hroznů (jako se to používá u Amarone), ale prý umožní seschnutí („vyzrání“) třapin, absorbci vzduchu a díky tomu lepší strukturu tříslovin. K čemu všemu z toho došlo u jejich základního Nebbiola fakt netuším, ale to víno je slušný úlet.

Je totiž až extrémně výrazně voňavé, parfémové, svůdné a lákavé (byť pro mne možná až na hranici vlezlosti, takový mírně „obléká se jak prostitutka“ styl, preferuji uměřenější projev). Mixuje se tam cassis, exotické ovoce, mentolové tóny a hromada dalších vůní. Nabušené a pro „základní“ Langhe Nebbiolo dost nečekané. Chuť je čistá, silná, sladce ovocná s měkkým vyzrálým tříslem, moc pěkně postavená s vysokým alkoholem bezproblémově zakomponovaným, s dobrou kyselinou. Překvapivě skvěle pitelné aromatické červené, které má šanci nadchnout obrovskou spoustu lidí. Záležitost za něco přes čtyři stovky, hodně zajímavé.

charlie_charlie_2006U dalšího kousku zaskočíme do země, ze které víno konzumuji naprosto minimálně, Jižní Afriky. Charlie & Charlie 2006 je víno s českými kořeny, ostatně mrkněte na jejich web. Jde o zajímavost připravovanou South African Wine Emporium (resp. firmou Charlie & Charlie), dovozcem afrických vín a dalších specialit do ČR, a Uitsig Cellar v oblasti Paarl. Vína vzniklo celkem 22 francouzských barrique sudů o objemu 225l. Těžká buclatá láhev, korek zalitý voskem. Směs 75% Cabernet Sauvignon, 20% Shiraz a 5% Cabernet Franc, ale při degustaci bych přísahal na nějakou směs spíš ve stylu Rhôny. Výrazné ve vůni, mix sladkého ovoce až mírně do marmelády a kořenitosti, trochu funky živočišné, kůže, nazrálejší, velmi příjemné starosvětské a přirozeně působící. Zajímavá věc byla, že bezvadně fungovalo ze sklenek na burgundské, ale vyloženě divně vonělo z těch (teoreticky správnějších) na cabernety, brutální rozdíl nás tedy až vyděsil :-) V chuti suché, plné, již nazrálé ale stále s pěkným ovocem, výborná kyselina, délka, zajímavé komplexní červené ve francouzském stylu, žádná přímočará ovocná bomba. Hodně fajn. Cena lehce pod čtyři stovky. To se mi hodně líbilo.

Komentáře používají Disqus
 
Related Posts with Thumbnails